News & Reviews
Select Source

 

Yusuf kuyusu

Yazı; nemli, serin bir alacakaranlıkta, rahim zarına tutuna tutuna, göbekbağından kan içe içe, nereye doğacağını bilmeden olmayı bekler. Kasıklara vuran sızı, uylukların çıtırtısı, terin akması, sıvıların boşalması; ete geçen tırnak, dudakta açılan diş yarıkları… haykırışa sarılan ulumalar, iniltiye karışan tıslamalar ile atılır dışarıya. Yazının y -->>

29.08.2016
Asuman Susam

Gözün gözü sömürdüğü topraklarda ayıp ve kara*

Aslı Erdoğan’ın tutuklandığını okuduğumda yüreğim sıkıştı. Her şeyi bırakıp balkona çıktım. Dolunay var. Çanakkale’ye derin bir sessizlik hâkim. Mavi aydınlık diye bir şey mümkün. Yarasalar bile efsunlanmış sanki. Her şey, herkes uyuyor, ben hariç. Öfkem beni ayakta tutuyor. Ve şu mavi, öfkemi kristalleştiriyor.

Korkunu -->>

28.08.2016
Reyhan Yıldırım

Aslı Erdoğan’ı geri istiyoruz

Özgür Gündem’in tutuklu yayın danışma kurulu üyesi ve yazarı Aslı Erdoğan için Köln merkezli Kültür Forumu ve ünlü Alman gazeteci—yazar Günter Wallraff öncülüğünde bir destek mektubu yayımlandı.

Özgür Gündem gazetesi, İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla ‘PKK terör örgütü propagandası yaptığı’ gerekçesiyle geçici ola -->>

28.08.2016
Diken

Buradayız Aslı, yanındayız

Özgür Gündem’in tutuklu yayın danışma kurulu üyesi ve yazarı Aslı Erdoğan için okulu Robert Kolej’in mezunları “Buradayız Aslı, yanındayız” dedikleri bir bildiri kaleme aldı.

Özgür Gündem gazetesi, İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla ‘PKK terör örgütü propagandası yaptığı’ gerekçesiyle geçici olarak kapatılmıştı.

Ken -->>

27.08.2016
Diken

Bizler hala varız, buradayız, yazıyoruz

Özgür Gündem’in tutuklu yayın danışma kurulu üyesi ve yazarı Aslı Erdoğan için cezaevi önünde başlatılan ‘demokrasi nöbeti’ sürüyor. Dünkü nöbete HDP ve CHP milletvekilleri de destek verdi.

Özgür Gündem gazetesi, İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla ‘PKK terör örgütü propagandası yaptığı’ gerekçesiyle geçici olarak kapatıl -->>

27.08.2016
Diken


-->>

 

News&Reviews Biography Books Photos About     Contact Home Page
Design by medyanomi