News & Reviews
Select Source

 

Korkunç ama beklenmedik değil

“Zira kudret, mutlak kudrete; zafer, zaferin kötüye kullanılmasına götürür ve bu fatihlerin tümü, kişisel hayalleriyle çok sayıda insanı kendileri için yaşamaya ve hatta ölmeye seve seve razı olacak biçimde büyülemiş olmakla yetinmeyip… tarafsız kalanlara da kendi dogmalarını dayatma hırsına kapılırlar; kendilerine boyun eğenler, uyduları, ruhsal k -->>

09.10.2016
Alper Canıgüz

Aslı Erdoğan, ulusal güvenliği tehdit olarak görülüyor…

“Aslı Erdoğan, Recep Tayip Erdoğan’ın destekçilerince ulusal güvenliği tehdit olarak görülüyor…”

Avusturyalı performans sanatçısı, oyuncu, yönetmen ve aktivist Natalie Ananda Assmann Viyana Üniversitesi Oskar Morgenstern Center’da geniş katılımlı bir toplu Aslı Erdoğan okuma etkinliği düzenlendiğini duyurdu.
< -->>

09.10.2016
T24

Tel maşa

Tel maşanın bitişik mi ayrı mı yazılacağı muamma. Necmiye Alpay dışarıda olsa kitabına bile bakmaz direkt sorardık. Aslı yanımızda olsa birazdan anlatacağım “tel maşa hikayeyi” sessizce gülümseyerek dinlerdi.

Şöyle ki: 12 Eylül darbesi sonrası, aile dostlarımızdan birisinin hukuk öğrencisi oğlu, duvara yazılama yapmak suçundan dola -->>

08.10.2016
Şebnem İşigüzel

Sevgili Aslı


Tanıdık bir kentteyim. Benim olan bir evde, bana ait bir masada yazıyorum sana; gecenin benim için en güzel zamanlarında. Saat 1:33. Sana, insanların rüyalar gördüğü bir saatte yazıyorum, el yazımla. Ben hâlâ işaret parmağımın orta parmağımla buluştuğu kenarında kalem izi çıkana kadar mektup yazanlardanım.

Başka bir yer -->>

07.10.2016
Sevinç Erbulak

Aslı Erdoğan, Zehra, Şermin, et toutes les autres…

Depuis le 16 août Aslı Erdoğan a été elle aussi jetée en prison. L’accusation, toujours la même, depuis que la nouvelle loi contre le “terrorisme” a été “largement” votée au Parlement, avant même le putsch manqué , est celle de “soutien à un mouvement terroriste”.

Le même chef d’accusation qui il y a peu permettait -->>

07.10.2016
Kedistan


-->>

 

News&Reviews Biography Books Photos About     Contact Home Page
Design by medyanomi